bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan


Головна сторінка
Фотогалерея
Міські оголошення
Робота
Форум
Візитівка міста
Герб та прапор
Історія міста
Міська рада
 
Міська громада
Комітети самоорганізації
Громадські організації
Політичні партії
Комунальні засоби масової інформації
Сервіс та відпочинок
Стратегія сталого розвитку
Основні підприємства
Бізнес-інформація
Регуляторна політика
Інвестиційна програма міста
Міський голова
Виконком міської ради
Громадська рада
Доступ до публічної
інформації
Реєстр адмінпослуг
Міста-партнери
Проекти Ради Європи
Міські новини
ПРІОРИТЕТИ
Освіта та наука
Охорона здоров‘я
Культура
Історичні пам’ятки
Видатні земляки
Визначні дати
Спорт
Соціальна політика
Туризм

Бібліотеки міста

31.03.2016
ОГОЛОШЕННЯ Здійснюємо набір випускників 9-11 класів на 2016-2017 н.р. для навчання в Європі
Інститут трансформації суспільства реалізує освітній проект по навчанню української молоді в навчальних закладахСловаччини та Польщі. Проект направлений на здобуття сучасної конкурентноздатної освіти  молоддю України. Набір до університетів Польщі і Словаччини проводиться серед випускників загальноосвітньої школи. 

11.03.2016
Монографія О.І. Соскіна "Народний капіталізм: економічна модель для України"
Пропонуємо ознайомитися з монографією Олега Соскіна, директора Інституту трансформації суспільства, професора Національної академії управління, Голови Української Національної Консервативної партії.  

10.09.2015
Антинародний режим Порошенка перевершив Кучму і Януковича
Вчора, 9 вересня, сталася безпрецедентна подія. Голову Чернігівської обласної ради Миколу Звєрєва, який брав активну участь у Революції Гідності, боровся на Майдані, а потім у найскладніші часи, коли Чернігівська обласна рада залишилась без голови, погодився її очолити, провів всю підготовчу роботу для реформи місцевого самоврядування, при чому Чернігівщина була обрана як експериментальна область, не пустили на засідання Ради регіонального розвитку, членом якої він є. Просто якісь охоронці не пустили голову обласної ради на засідання Ради регіонального розвитку.

12.08.2015
Премьер поручил проверить наличие лекарств в регионах
Министерству здравоохранения Украины поручено проверить наличие вакцин и медпрепаратов в регионах. Об этом заявил в ходе заседания Кабинета министров заявил глава правительства Арсений Яценюк, передает корреспондент «Аналитической службы новостей».

12.08.2015
Отравление арбузом: первые симптомы и хитрый способ проверить, есть ли в ягоде яды
Лето - время, когда чаще всего происходят пищевые отравления, связанные с употреблением ранних арбузов и дынь. Причин тому несколько. Ранние фрукты часто содержат повышенное количество нитратов, способных вызвать серьезное отравление. Также не всегда соблюдаются правила транспортировки и хранения.

всі міські новини >>

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют

Галузь культури міста

 | Міський Будинок культури | Дитяча музична школа | Школа мистецтв | Краєзнавчий музей 

Міська центральна бібліотека ім. Л.В.Забашти Міська дитяча бібліотека

Бібліотеки Прилуцької міської центральної бібліотечної системи займають вагоме місце в сучасному інформаційному просторі міста. В місті Прилуки функціонує 5 міських бібліотек.
У своїй роботі книгозбірні керуються такими принципами:
- максимальне задоволення читацьких запитів;
- доступність книжкового фонду та інформації для всіх груп населення міста;
 відповідність фонду та послуг запитам користувачів.

Пріоритетним завданням для бібліотек міста є навчання інформаційної культури користувачів, популяризація кращих творів української та світової літератури, формування повноцінного духовного світогляду, розвиток особистості, здатної самостійно мислити і діяти в умовах інформаційного суспільства, сприяння творчому розвитку дітей, підтримка їх навчального процесу та дозвілля.

Одним із основних завдань бібліотечних працівників міста є популяризація літератури з різних галузей знань, що проводиться за допомогою різних форм та методів роботи. Велика увага приділяється розвитку та задоволенню творчих прагнень прилучан, формуванню здорового способу життя, розвитку духовно багатої особистості.

До масової роботи в бібліотеках активно залучають читачів, громадські організації, заклади культури, освіти тощо. Заслуговують на увагу зустрічі з цікавими людьми, презентації книг, дозвільно-пізнавальні заходи, нові форми спілкування, серед яких акція «Письменники за прилавком».

У 2008 році МЦБ було започатковано нові проекти: «Зустрічі без прощань», в ході якого презентується творчість відомих майстрів слова та літераторів-початківців, що проживають у Прилуках та за межами - Н. Полив’яної, Л. Черненко, Н. Ткаченко, Є. Постульги, М. Турківського та ін. у загальноміському форматі; «Шевченківська весна», з метою вшанування пам’яті великого Кобзаря.

Діяльність книгозбірень міста багатогранна, але на сьогодні значну увагу в своїй роботі приділяється краєзнавству. Плідна співпраця з краєзнавчим музеєм, відомими в місті краєзнавцями робить масові заходи краєзнавчої тематики справжніми мандрівками в минуле рідного краю. Особливим у роботі книгозбірень Прилук є те, що у них створені й успішно діють 2 музейні кімнати: П. Білецького-Носенка, автора першого словника української мови, в міській бібліотеці для дітей та Л. Забашти в міській центральній бібліотеці.

Кожна з бібліотек працює за своєю чітко розробленою цільовою програмою. У МЦБ уже шостий рік заявляє про себе клуб цікавих зустрічей «Особистість». Зустрічі в ньому дають можливість показати громаді, чим живе молоде покоління, які захоплення в молоді, у чому вони потребують підтримки та порозуміння. Робота клубу незаангажована стандартами та формами. Це дає можливість юним особистостям вільно почуватись і відчувати себе справді особливим, цікавим і потрібним.

У МДБ діє «Мала академія народознавства», де наймолодших читачів знайомлять з побутом, традиціями та звичаями українського народу. Тут діє музейна кімната речей стародавнього вжитку. У названих книгозбірнях функціонують картинні галереї, в яких постійно відбуваються художні вернісажі, фотовиставки, зустрічі з митцями тощо.
Бібліотека №3 спрямовує свою діяльність на співпрацю з громадською організацією молодих інвалідів «Фенікс». Вона прагне стати навігатором для людей з обмеженими можливостями в правовому полі сьогодення, забезпечує молодих інвалідів та їх батьків законодавчими документами з питань життєдіяльності, здобуття освіти, а також інформацією про медико-реабілітаційні центри, що займаються проблемами людей з вадами здоров’я. Цей напрямок роботи отримав назву «Реабілітація за допомогою інформації». З жовтня 2008 року розпочала свою роботу «Служба добрих знайомств». За підтримки міської ради та компанії «Бритіш Американ Тобако Украхна» було реалізовано два творчих проекти – видання книги, підготовленої до друку О. Лукаш «Таємниці Прилуцьких вулиць» та перевидання буклету листівок «Прилуки в часі», приурочених 925-річчю міста. Ці видання були презентовані працівниками бібліотек на міжнародному форумі «Прилуки – місто європейське».
Міські бібліотеки № 2 та № 4 є бібліотеками сімейного типу. Виходячи з цього, їх робота спрямована на задоволення потреб користувачів різного віку. Пріоритетними напрямками популяризації літератури працівники названих книгозбірень вважають виховання поваги до історії рідного краю, духовного відродження і збереження національних традицій.
Найрізноманітніші запити читачів на інформацію, в тому числі і на ту, що відсутня в бібліотеках, допомагає задовольнити Інтернет-центр, що діє в МЦБ ось уже протягом восьми років, та створений в 2008 році в міській бібліотеці для дітей інтернет-блок «Читач -комп’ютер».
2010 рік
Працівники бібліотек постійно знаходяться у пошуку нових партнерів для творчої співпраці заради своїх читачів.
Звертатись до книги, як до найбільшого друга, який не зрадить і не підведе, допомагали книжкові виставки, бібліографічні покажчики, картотеки, бібліотечні уроки, книжково-ілюстративні композиції такі як: «З Великоднем, з Пасхою», «Дух давнини у «Слові…», «Краса внутрішньої тиші», «Магія Сходу», і т.д.
Юнацький відділ здавна виступає у спілці з школою, адже мають об’єднуючу мету – повернути дітей обличчям до книги. В рамках Тижня дитячо-юнацької книги була проведена літературна година «Дух давнини у «Слові …» (22.04.10), присвячена 825-річчю «Слова о полку Ігоревім», метою якої було залучення уваги широкої публіки до книг, які ми читали і читаємо. Нове прочитання «Слова о полку Ігоревім»

Дні Європи в бібліотеці мають різноманітні форми проведення та несуть у собі загальну мету – приближення до європейської культури, освіти, науки, загальноєвропейських цінностей саме через книгу. Так літературний квест «Літературна карта Європи» (20.05.10) змусила читачів у вигляді віртуальної гри-пошуку самостійно знайти пам’ятники відомим літературним героям-ювілярам. Віртуальна подорож країнами Європи

Ім′я Катерини Білокур є брендом українських митців-самородків. Народознавча година «Кольоровий світ Катерини Білокур» (09.12.10), проведена одночасно в діалозі телефонним зв’язком з викладачами та студентами Київського інституту декоративно-прикладного мистецтва ім. М.Бойчука довела всенародне визнання української майстрині. Використання новітніх технологій та Інтернет-мережі дало можливість використати відеоролик про творчість К.Білокур.
З появою комп’ютера потреба в книзі не зникає. І завданням бібліотеки є популяризація книги як найбільш якісного джерела інформації. Автор пускає свою книгу в життя через торгові книжкові центри та бібліотеку. Найяскравішою і найефективнішою рекламою є презентація книги, коли відбувається знайомство і з автором, і з змістом книги. Так яскраві презентації книги Є. Постульги «Калинове сонце» (18.11.10) та часопису «Прилуки. Фортеця» (19.10.10) стали загальноміським дійством із започаткованого ще в 2008 році циклу «Зустрічі без прощань». Присутні мали змогу відкрити для себе нові імена на літературній ниві та познайомитись з їх творчістю. Презентація книги Є.Постульги «Калинове сонце» Презентація часопису «Прилуки. Фортеця» №5

У рамках традиційних січневих зустрічей «Поетична хурделиця» (11.01.10), де зустрічаються поети-початківці, члени Спілки письменників України та літературні студії міста було презентовано книгу поезій Валентини Пошкурлат «Любов благословляють небеса». Бібліотека вже давно перестала бути лише інформаційним центром. Це – заклад мистецтв, зустрічей, знайомств, презентацій.
2010 рік рішенням Генеральної Асамблеї ООН оголошено Роком ветеранів, а для Прилук він ще й ювілейний.
До 925-річчя міста проводилось багато виставок-вернісажів, краєзнавчих годин, краєзнавчих читань, зустрічей з видатними людьми міста. Уже кілька років поспіль ведеться започаткований бібліотекою цикл цікавих зустрічей «Місто і люди». Зустріч «Рік ветеранів – час легенд» з ветераном Великої Вітчизняної війни Наталією Поух була спрямована на висвітлення життєвого подвигу людини не тільки в воєнний період (а це 900 днів блокади Ленінграду, Курська дуга, підпис на Рейхстазі), а й у повоєнний час. Цитати із віршів В.Симоненка та Л.Костенко влучно доповнювали презентацію світлин із домашнього архіву Поухів. Відгуки про зустріч із 93-річною людиною-легендою зайняла перші шпальта місцевої преси. 
Людина-легенда - Наталія Поух

Ювілейній річниці міста була присвячена виставка графічних робіт «Місто моє» (19.10.10) студентки інституту декоративно-прикладного мистецтва ім. М.Бойчука Олени Піддяченко. Неодноразово дівчина була ілюстраторкою часопису «Прилуки. Фортеця» і її графіка дивувала читачів своєю філософією. Нові роботи, представлені на виставці, висвітлюють новий погляд на стародавнє місто очима молодої людини 21 ст. Окремі роботи ввійшли до книги Ольги Лукаш «Таємниці прилуцьких вулиць».
Літературно-мистецька премія ім. Л.Забашти «Квіт папороті» стала ювілейною в цьому році. Уже 5 років всі, хто має прилуцькі корені, може заявити про себе на літературній чи мистецькій ниві і отримати публічне визнання. Премія має не тільки соціальну престижність, а ще й дає змогу реалізувати свій творчий потенціал. Вручення премії це завжди вишукана мистецька імпреза загальноміського значення. Лауреатом премії в 2009 році став Олексій Савон за енциклопедичний довідник «Прилуччина», дипломантами сталим юна журналістка, поетеса і художниця. Лауреат премії «Квіт папороті 2009» Олексій Савон під час вручення

У бібліотеці постійно експонуються роботи відомих художників та фотохудожників, твори талановитої молоді міста. Особливу увагу користувачів привернули фотовиставка «Барви нашого міста», присвячена 925 – річчю міста та експозиція робіт художника та поета Є. Постульги (18.11. 2010).
У МЦБ ім. Л. Забашти створено кімнату - музей нашої землячки, поетеси Л.В. Забашти. Працівниками бібліотеки регулярно проводяться екскурсії до музею.

Відкривати юні таланти – таке головне завдання клубу цікавих зустрічей «Особистість», який уже багато років поспіль діє при юнацькому відділі бібліотеки. Творчість – це завжди народження новизни. Усе нове і цікаве презентується в клубі. Так, уперше в місті була відкрита виставка робіт у техніці батик Аліни Никонець (21.10.10), виставка ажурного в’язання Ольги Карпенко (18.03.10) та із штучних квітів Людмили Яковенко (16.12.10). Виставка Л.Яковенко. Виставка О.Карпенко. Виставка А.Никонець.

У клубі завжди відбувається спілкування, відчувається креативне мислення особистості.
Так набула широкого розголосу зустріч з юною фотохудожницею Дарією Щербиною. Її фотовиставка «Візія води» (22.04.10) була присвячена Міжнародному десятиріччю «Вода для життя» і проходила в рамках запланованих заходів до міжнародного року біологічного різноманіття, яким ЮНЕСКО оголосила 2010 рік. Персональна фотовиставка Д.Щербини «Візія води»

«Про Україну з любов’ю» розповідали світлини слухачки Національної академії управління при Президенті України Олени Канавець (22.06.10). Сама назва виставки виказувала ставлення авторки до своєї Батьківщини. Приурочивши фото-вернісаж знаної в місті фотохудожниці Дню Конституції, організатори зуміли знайти влучні вислови відомих особистостей світу патріотичного спрямування.

Шість років поспіль у центральній міській бібліотеці ім. Л.Забашти працює Інтернет-центр, створений у 2004 році за фінансової підтримки Посольства США в Україні в рамках проекту LEAP „Інтернет для публічних бібліотек”. Наші користувачі дістали вільний доступ до інформаційних ресурсів мережі Інтернет.
У листопаді 2010 року відбулось оновлення технічного парку. Це стало можливим завдяки участі книгозбірні в конкурсі «LEAP-2010. Оновлення комп’ютерів і програмного забезпечення для успішних Інтернет-центрів», оголошеному Посольством США в Україні.
Для самостійної роботи в Інтернет-центрі користувачам було надано 3 нові сучасні комп’ютери. Протягом року зареєстровано 763 користувачі Інтернет-центру, відвідування становлять 7364. Загальна кількість виконаних довідок з використанням електронних джерел (пошук інформації в Інтернет) у 2010 році - 823. Аналізуючи попит читачів, ми зробили висновки, що найбільш популярним виявились довідки на тему «Сучасний менеджмент», «Економіка підприємств» та «Політична система світу».
Участь бібліотеки в Швейцарській культурній програмі «Модель-21», ініційованій в Україні інформаційно-аналітичним центром «Демократія через культуру», дала можливість реалізувати ряд цікавих проектів, зокрема, підведені підсумки конкурсу на кращу концепцію з креативного розпису стін дитячої книгозбірні «Відчуй себе творцем», проведено творчий форум «Спалахи ідей», засяяв новими барвами фасад дитячої бібліотеки. Розмалювання книгозбірні перетворилося на унікальний майстер-клас, де працювали одночасно і діти й маститі художники.
Завдяки участі в програмі «Модель-21», аби відповідати потребам сучасного користувача, в бібліотеках значно розширився спектр послуг. Це і ламінування та переплетення матеріалів, проведення мультимедійних презентацій, створення фонду аудіокниг, проведення майстер-класів з живопису та пастелі. Оформлення віртуальних книжкових виставок МЦБ та міською бібліотекою для дітей та розміщення їх на сайтах м. Прилук.

Відвідувачами Інтернет-центру є представники різних верств населення – молодь, учні середніх навчальних закладів, студенти, робітники, службовці, вчителі загально-освітніх шкіл міста і району гімназії, вихователі, люди старшого віку, пенсіонери. З кожним користувачем проводиться попередня консультація, ознайомлення з „Правилами користування Інтернет-центром”, виявляється рівень його комп’ютерної грамотності.

Цікавими були постійні екскурсії в Інтернет-центр для учнів навчальних закладів міста. Частими відвідувачами стали учні Прилуцького професійного ліцею. В бібліотеці вони ближче ознайомилися з роботою Інтернет-центру, його послугами, виявили бажання стати користувачами Інтернет-центру.
Традиційною і улюбленою зустріччю завжди є різдвяно-новорічні віртуальні подорожі країнами світу з метою вивчення обрядовості і традицій проведення Нового року. Надовго запам’яталася віртуальна подорож «Новий рік в країнах світу».
З метою залучення Інтернет-користувачів до Загальнодержавної цільової соціальної програми «Здорова нація» було проведено шок-урок «Чи знаєте ви?», де відвідувачі змогли довідатись і користуючись веб-сторінками Інтернет-мережі відкрити для себе окремі факти загрози здоров’ю бактерій, антибіотиків, забруднення води, а також загрозу СНІДу.

2011р.
Випускники шкіл міста дістали змогу за допомогою Інтернету зареєструватись на пробне тестування 2011 року, і так само дізнатись про результати зовнішнього незалежного оцінювання 2011 року на сайті Українського центру оцінювання.
У червні 2011 року за кошти місцевого бюджету було ще придбано комп’ютерної техніки на 49,0 тисяч грн. Це три принтери, три комп’ютери та ноутбук з програмними забезпеченнями, копір, сканер, мікшерний підсилювач, проекційний екран. Це дає змогу проводити різноманітні заходи на більш сучасному рівні, застосовуючи новітні технології.

Бібліотеки міста беруть активну участь у загальноміських святах. Стала традицією культурницька акція «Письменники за прилавком» організована ЦМБ ім. Л. Забашти. Цьогорічна розгорнута книжкова виставка на площі міста «Майстри пера – Прилукам»

Прилуцька міська центральна бібліотека ім. Л. Забашти стала активною учасницею міської акції «Прилуки – місто чорнобривців».
МЦБ ім. Л. Забашти взяла участь у конкурсі грантів «І3» (ідея – імпульс – інновація), що проходив в рамках напрямку «Культурне надбання» фонду Ріната Ахметова. Так як конкуренція між проектами виявилась дуже напруженою, проект бібліотеки «Фотокадр одного дня. Візія часу» було не підтримано.
Значна робота, яку провела бібліотека по залученню прилучан до участі в обласному фотоконкурсі «Життя як книга» дала результат. Прилуцькі фотоаматори зайняли І і ІІІ місце у конкурсі в різних номінаціях.
Усі бібліотеки міста активно приєднались до Національного проекту «Україна читає дітям». Наймасштабнішим став літературний квест, який проводила МЦБ ім. Л. Забашти, залучивши до участі п’ять посадовців міста та студентів педколеджу ім. І. Франка, медучилища та учнів шкіл. 
Учасники квесту в кабінеті директора центрального гастроному Колесник В.В. під час гри. Підсумки квесту в читальному залі МЦБ ім. Л. Забашти. У лютому 2011 року відбулось вручення літературно-мистецької премії «Квіт папороті – 2010». Шостим лауреатом премії стала дитяча поетеса Ніна Полив'яна за підбірку дитячих книг.
У міській бібліотеці для дітей тематика квестів, зустрічей, конференцій, літературних годин, етногодин, краєзнавчих читань інтернет-конференцій обсяжна й різноманітна, але завжди звернена до друкарського джерела.
Бібліотеки в процесі залучення дітей до читання завжди особливо виділяють літературно та художньо обдарованих дітей. Так, у січні 2011 р. в книгозбірні проходила традиційна виставка дитячої творчості «Зимовий вернісаж», на якій були представлені роботи юних вихованців образотворчого відділення школи мистецтв та найкращі твори письменників про зиму та зимові свята. Паралельно з нею проходила акція на підтримку дитячого читання «Читаймо разом». Вона була проведена в рамках Національної програми «країна читає дітям». У ній разом із дітьми-читачами взяли участь і відомі люди Прилуччини - депутат міської ради В.Бучинський, спеціалісти міської ради В.Пошкурлат та Л.Ющенко.

18 березня на базі міської дитячої бібліотеки відбулося відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання. У рамках тижня проведено зустрічі з відомими українськими письменниками (З.Мензатюк, Т.Покалюк, В.Василашко) та з видавцями дитячої літератури. Саме в ці дні відбувся і перший в Прилуках буккросінг .
14 квітня Прилуцька міська дитяча бібліотека запросила на відкриття ілюстративної виставки «На Великдень сонце світить» читачів та отця Сергія. Учні молодших класів навчалися основам розпису писанок на майстер-класі .
У День Європи проведено віртуальну подорож європейськими містами, а в День захисту дітей - літературний квест «Свято дитинства».
Під час літніх канікул проводилися книжкові виставки та огляди літератури («Калейдоскоп цікавинок», «Експедиція допитливих» та ін.)
«Читання і книга в твоєму житті» - таку назву мала віртуальна подорож бібліотеками світу та України, проведена у вересні місяці. До Дня українського козацтва у жовтні в бібліотеці проходив краєзнавчий квест «Козацькі забави».
До 100-річчя канонізації Іоасафа Бєлгородського міською бібліотекою для дітей видано краєзнавчий дайджест «Святитель Іоасаф».
Протягом року працівники бібліотеки активно брали участь у Всеукраїнських, міських та обласних професійних заходах.
[версія для друку]
© Інститут Трансформації суспільства 2004-2021
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.pryluky.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів. Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23
email: editor@osp.com.ua
TyTa